Merisa Meijere. Sindera

300x0_sindera_mazvaks“Sindera” ir Mēness hronikas 1.grāmata.

Galvenā varone ir Lina Sindera – meitene – kiborgs, kurai ir ar vadiņiem pievienota kājas protēze un kreisā plauksta pārklāta ar metāla pārklājumu. Šī iemesla dēļ viņa valkā cimdus, lai apkārtējie nepievērtu viņai pārāk lielu uzmanību. Tāpat jau tie, kuri zina, kas viņa ir, mēdz izvairīties no viņas. Viņai ir skeneris, kurš sniedz informāciju par jebkuru cilvēku, kas stāv viņas priekšā. Šādi, neoficiāli, viņas darbavietā tirgū ir ieradies arī princis Kaito jeb Kajs,  kurš ir uzmeklējis Sinderu – labāki mehāniķi, lai tā salabotu viņa androīdu.

Sindera dzīvo Jaunpekinā un strādā par mehāniķi, pelnot iztiku pamātei un pusmāsām. Viņai palīdz androīds Iko, kas ir sagādājis meitenei jaunu pēdu, jo vecā bija par mazu.

Šo grāmatu var uzskatīt  par moderno pasakas “Pelnrušķītes” versiju. Kā jau pazīstamajā pasakā par “Pelnrušķīti”, pamāte ar māsām Pērli un Peoniju, pošas uz balli pilī, bet Sinderai ir neskaitāmie darbi, kas jāpaveic. Diemžēl, Peonija saslimst ar mēri, kas jau ir plaši izplatījies pilsētā. Pamāte pieprasīja, lai Sindera upurējas pusmāsas labā un ļauj uz sevi izmēģināt zāles pret postošo mēri. Taču izrādās, ka Sinderai ir spēcīga imunitāte un viņa nemirst medikamentu testēšanas laikā. Prinča tēvs arī guļ slimnīcā slims ar nāvējošo mēri un princim jāizcīna cīņa ar sevi – vēlme, lai tēv izveseļotos un padomnieku teiktais par to, ka viņš būs labs valdnieks. Kronēšanas laikā notikumi samudžinās, jo padomnieks Kons Torins bija arī sazvērnieciskas rīcības padomdevējs.

Kā jau pasakā par Pelnrušķīti, arī šajā modernajā pasakā ir balle, pirms kuras pusmāsa Pērle sagādā Sinderai papildus darbus. Gan tērpi, gan pārvietošanās līdzeklis uz balli ir ļoti modernizēti. Doktors Erlands beigās atklāj Sinderai patiesību par viņas izcelšanos.

Atziņas:

  • Dažus traipus nav iespējams iztīrīt (ne tikai eļļas traipus)
  • Kādam vienmēr ir jānes upuris.

Grāmata bija saistoša, bet es tomēr dodu priekšroku klasiskajai pasakai par Pelnrušķīti.

Advertisements
Šis ieraksts tika publicēts Bez tēmas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s